Bojnice castle

Bojnický zámok

 

Romantický Bojnický zámok patrí k najnavštevovanejším kultúrnym pamiatkam v strednej Európe. Prehliadky zámku sú dostupné celoročne, obľúbené sú nočné aj detské prehliadky. Každý rok sa na zámku organizujú kvalitné podujatia ako napr. Festival Duchov a Strašidiel, Rytierske Dni, Valentínsky Víkend, Vianoce na Zámku, Medzinárodný Festival Vážnej Hudby. KALENDÁR PODUJATÍ a viac informácií o zámku nájdete oficiálnych stránkach Bojnického zámku.

Lipa kráľa Mateja

 

Bojnická Lipa alebo Lipa Kráľa Mateja rastie v parku Bojnického Zámku a je vyhlásená za chránený prírodný výtvor. Vedeli ste, že má viac ako 700 rokov a obvod kmeňa má 11m? Je vzácnym pamiatkovým i botanicky dôležitým stromom.

ZOO Bojnice

 

Najstaršia a najväčšia zoologická záhrada na Slovensku je otvorená celoročne. Na rozľahlých voľných plochách, v jazierkach, voliérach či pavilónoch našlo svoj domov okolo 300 druhov živočíchov, od najmenších akváriových rybičiek, cez vtáky, dravú a lesnú zver až po africké slony. Obľúbeným miestom v ZOO je aj vyhliadka so skvelým pohľadom na zámok.

Sokoliari Aquila

 

V tesnej blízkosti Bojnického Zámku a ZOO sa nachádza prírodný amfiteáter sokoliarov Aquila. Vystúpenia s dravcami, ohňová show alebo vystúpenia skupiny historického šermu Bojník patria k tradičným atrakciám Bojníc.

Kúpalisko Čajka

 

Termálne kúpalisko sa nachádza pri Bojnickom Zámku a ponúka kúpanie v novovybudovaných nerezových bazénoch. Nájdete tu plavecký bazén, rekreačný bazén s divokou riekou, detské bazény, tobogány, vodné šmýkali aj ihriská.

Dino park

 

Poznávacie dobrodružstvá v Dino Parku sú zábavou pre deti aj dospelých.

Múzeum praveku

 

Archeologické náleziská artefaktov z doby kamennej a náleziská neandertálskeho osídlenia v Bojniciach taktiež pridávajú na atraktívnosti mestečka. Múzeum praveku je prírodný areál vhodný najmä pre deti, kde môžu vykročiť do dávnych dôb histórie ľudského rodu a do tajomnej doby pravekých neandertálcov. Odporúčame absolvovať nočnú prehliakdu s fakľami.

Mestečko Bojnice

 

Vychutnajte si „len tak“ denné či nočné prechádzky romantickými Bojnicami. Obdivujte renesančné a barokové domy, objavte malebné zákutia mesta v jeho uličkách alebo okolo zámku. Námestie prešlo v roku 2011 rekonštrukciou, čo umožnilo viac priestoru pre pešiu zónu. Čo sa deje v meste a aktuálne programy podujatí nájdete na www.codnes.sk

Kúpele Bojnice

 

Areál Bojnických kúpeľov je starostlivo udržiavaný a patrí k najkrajším kúpeľným miestam na Slovensku. Rozsiahly kúpeľný park je ideálny na prechádzky v každom ročnom období. Pre verejnosť je dostupné kúpanie vo vonkajšom ako i vo vnútorných bazénov s prírodnou liečivou termálnou vodou, využitie sáun, masážnych služieb alebo priestorov posilňovne.

Jazdecký areál a hipocentrum Majer v Bojniciach

 

V blízkosti Bojnických kúpeľov sa nachádza Jazdecký areál Majer, kde máte možnosť jazdiť na koni, vyskúšať si kŕmenie koní ako aj dozvedieť sa niečo o ich živote a vyskúšať si starostlivosť o ne. V ponuke je rekreačné jazdenie alebo kurz jazdenia, hipoterapia pre Vás a Vaše deti.

Vyhliadkové lety, tandemové zoskoky

 

Chceli by ste zažiť adrenalínové dobrodružstvo alebo rekreačné lietanie? Alebo by ste sa chceli naučiť pilotovať vetroň? Na letisku v Prievidzi máte o zábavu postarané. Viac informácií ponúka www.zoskok.sk, www.aeroklub-prievidza.sk.

Tréningové centrum, Golf Club Scotland v Sebedraží

 

Naučte sa toto leto hrať golf. Za výhodne ceny si môžete osvojiť základy hrania golfu, zahrať si golf, alebo pomocou trénera sa naučiť hrať golf a to na profesionálnom golfovom ihrisku, ktoré navrhol popredný škótsky dizajnér Tom Mackenzie. Deti do 18 rokov s platiacim rodičom majú vstup zdarma.

Vodný svet Sebedražie, pri Prievidzi

 

Rekreačná oblasť neďaleko Bojníc a Prievidze ponúka možnosť celodenných aktivít. Zažiť tu môžete rybačku bez rybárskeho povolenia, uloveného kapra či pstruha si ugrilovať a vychutnať v pirátskej lodi Jacka Sparrowa, zahrať si pri tom minigolf, alebo šach ako aj vidieť jedinečnú račiu farmu. Navštívte počas Vášho pobytu u nás v penzióne Bojnice Vodný Svet v Sebedraží a strávte s Vašou rodinou a priateľmi netradičný deň. Vstup do areálu vodného sveta je zdarma. Súčasťou je krásne prírodné prostredie, preliezky pre deti, rybníky- chov riečneho raka, umelecké diela, šach a ďalšie zaujímavé atrakcie.

Hornonitrianský banský skanzen

 

Cez autentické prostredie od samotnej prípravy na prehliadku, návštevu jedinečných priestorov, cestu vláčikom v podzemí, samotnú banskú expozíciu, až po ukončenie prehliadky,sa má možnosť návštevník vžiť do pocitov baníka so všetkým, čo k tejto profesii patrí. Expozícia približuje dejiny hnedouhoľného baníctva na Slovensku v konkrétnych podmienkach regiónu Hornej Nitry. Príďte sa aj Vy na chvíľu stať baníkmi v banskom skanzene jediného svojho druhu na Slovensku, získať nové, zaujímavé poznatky a zažiť niečo, čo tu ešte nebolo.

Turistika, cyklistika, lyžovanie

 

Oblasť Hornej Nitry poskytuje nespočetné možnosti na pešiu turistiku, horskú i cestnú cyklistiku, zjazdové i bežecké lyžovanie a pre nenáročných aj snowboarding. To najlepšie z turistiky Vám ponúka Kľak ako aj zdolanie Veľkého či Malého Griča, Vtáčnika alebo Magury. K významným a najbližším lyžiarskym strediskám patrí Cígeľ (s obľúbeným nočným lyžovaním), Remata so 4sedačkovou lanovkou alebo Fačkovské Sedlo.

Minigolf

 

Necelých päť minút autom od nášho Hotela sa nachádza Minigolfové ihrisko. Areál je umiestnený v rozľahlom mestskom parku v Prievidzi a je zárukou oddychu aj zábavy. Náradie si môžete zapožičať na mieste a občerstviť sa môžete v bistre Golfík.

Wellness & Fitness

 

Sauny, vírivka, solárium – to všetko na Vás čaká v našom Hoteli Squash, v susedstve cca 5m od hotela môžte využiť rôzne druhy masáži, pedikúry, manikúry a kozmetiky. Okrem toho je zárukou oddychu aj príjemná atmosféra a profesionálny personál. Pre aktívnejších je k dispozícií aj posilňovňa.

Aktívny oddych

 

Oblasť Hornej Nitry poskytuje nespočetné možnosti na pešiu turistiku, horskú i cestnú cyklistiku, zjazdové i bežecké lyžovanie a pre nenáročných aj snowboarding. To najlepšie z turistiky Vám ponúka Kľak ako aj zdolanie Veľkého či Malého Griča, Vtáčnika alebo Magury. K významným a najbližším lyžiarskym strediskám patrí Cígeľ (s obľúbeným nočným lyžovaním), Remata alebo Fačkovské Sedlo.

Čičmany

 

Obec leží v kotline Strážovských vrchov, takmer pri prameni rieky Rajčianky. Prvé zmienky o nej pochádzajú z roku 1272 . Obec je známa starobylou a unikátnou architektúrou – maľovanými zrubovými drevenicami. Pre ich záchranu bola jej dolná časť v roku 1977 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Obec je zaujímavá aj miestnym ľudovým krojom a výšivkami s geometrickou ornamentikou. Nachádza sa tu národopisná expozícia, kaštieľ a kostol. Čičmany majú svoje jedinečné špecifiká neopakovateľné nikde vo svete.

Mesto Prievidza

 

Pár metrov od Hotela Squash sa nachádza centrum mesta Prievidza, ktoré môžete využiť na rodinné ako i romantické prechádzky.

Vyhliadková veža bojnice

 

Vyhliadková veža Bojnice je neprehliadnuteľná stavba, ktorá sa nachádza v horách nad mestom Bojnice poskytujúca nezabudnuteľný výhľad. Veža má prevýšenie asi 30 metrov má oceľovú konštrukciu a drevenú lávku, stúpanie na nej je šesť percent. Súčasťou stavby je i tobogan, ktorým sa návštevníci môžu spustiť z vrcholu veže nadol. Vedľa veže je zaujímavá Šmolko dedinka, ktorú ocenia najmä vaše ratolesti.

Priehrada Nitrianske Rudno

 

Nitrianske Rudno je vodná nádrž na strednom Slovensku v prievidzskom okrese na hornom toku rieky Nitrica. Vodná nádrž bola postavená v roku 1951. Vodná plocha má rozlohu 0,96 km2, max. dĺžku 1,46 km, max. šírku 0,6 km, max. hĺbku 13,5 m. Slúži hlavne na kúpanie, jachting, rybolov a vodné športy. Pri nádrži je reštaurácia, turistická ubytovňa, chatová osada a autokemping.

Originálne thajské masáže WAN DEE DEE

 

Exkluzívna garancia termínu na thajskú masáž vo WAN DEE DEE ešte v rovnaký deň v prípade dopytu do 17h (cenník masáží je uvedený na wandeedee.sk)